(Polish) Zgrozy: Świadkowie

Nie znam wszystkich korytarzy oraz sal mojej galerii bohaterów; niewiele w niej też kompletnych postaci. Jak w warsztacie lalkarskim, moi BN-i wymieniają się głowami, kończynami, różnymi przymiotami charakteru, zdolnościami i rekwizytami.

Zgrozy oraz podcast Moje Cthulhu mają przyjemność przedstawić Świadków – zbiór Bohaterów Niezależnych do 7. edycji Zewu Cthulhu. Znajdziesz w nim 5 pochodzących z Polski postaci mogących pojawić się na sesjach rozgrywanych w XIX, XX lub XXI wieku. Piątka świadków to:

  • Alicja Borzęcka (lata 20. XX w.), polska rzeźbiarka na emigracji w Paryżu, przybierająca rozmaite tożsamości i próbująca zrozumieć nawiedzające ją koszmary;
  • Klaudiusz Diakon (schyłek XIX w. – II wojna światowa), cofnięty w przeszłość nieszczęśnik wierzący, że ocalenie świata wymaga drastycznych kroków;
  • Magdalena Janicka (PRL), agentka NKWD zmieniona przez spotkanie z Mitami, ale wciąż śmiało z nimi walcząca;
  • ks. dr Jerzy Kuryłło SJ (czasy współczesne), ksiądz wiedzący o sprawach przekraczających ludzkie pojmowanie i zwalczający Mityczne wpływy w Kościele;
  • Michał Piecki (schyłek XIX w.), uczeń Oskara Kolberga wierzący, że dobrobyt ludu polskiego wart jest ofiar.

Postaci ze zbioru to prace, które zdobyły trzy pierwsze miejsca w konkursie urodzinowym Mojego Cthulhu, uzupełnione dwoma pomysłami autora podcastu Kacpra Nosarzewskiego. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom konkursu: Krzysztofowi Chyli, Jackowi Kukli i Kamilowi Szuścikowi!

Świadkowie to publikacja charytatywna. Wszelkie nasze zyski z niej przekażemy na cele dobroczynne: początkowo na wsparcie polskich lekarzy walczących z koronawirusem, po ustaniu pandemii na Polską Akcję Humanitarną. W sprawie koronawirusa dokładamy się do zbiórki na Siepomaga.pl (www.siepomaga.pl/koronawirus), a potem będziemy wstpierać różne zbiórki Polskiej Akcji Humanitarnej, które można znaleźć na stronie www.pah.org.pl/wplac/.

Świadkowie to część serii Zgrozy. By dowiedzieć się o niej więcej, zobacz inne teksty z serii lub znajdź nas na Facebooku (/ZgrozyRPG).

Kupując Świadków, uzyskujesz dostęp do czterech plików – pełnej wersji dodatku oraz pozbawionej tła i ilustracji wersji przyjaznej drukarkom, obu w dwóch wariantach: z osadzonymi czcionkami oraz z tekstem skonwertowanym na krzywe (bez możliwości kopiowania, ale stabilniejszy na niektórych urządzeniach).

This product is produced by Chaosium and is priced at $1.00

CHECK IT OUT

This is an affiliate post