Szlamy&Szkielety – Niekompletny Atlas Öphagii

prod-content-content”>

Niekompletny Atlas Öphagii to dodatek do gry Szlamy&Szkielety na silniku Freeform Universal. Wymaga on znajomości podręczników podstawowych do Sz&Sz oraz FU. Składa się on z dwóch części:

Tabele – Zbiór tabel zawierających po dziesięć przykładów popularnych w Öphagii nazw wsi i miast, nazwisk chłopskich i szlacheckich, imion, karczm, świątyń, legalnych oraz nielegalnych organizacji, gór, dolin, lasów, moczarów, jezior i rzek. Do tego tabele z przykładami plotek, możliwych spotkań oraz odkryć w dziczy i na traktach, wraz z ich odpowiednikami po magicznej stronie rzeczywistości.

Mapy – Dwie mapy królestwa Öphagii, na których zaznaczone są tylko najważniejsze szczegóły: granice kraju, położenie stolicy, uniwersytetu oraz skala. Jedna służy do dokumentowania podróży po normalnym świecie, a druga – po zaczarowanej krainie objawiającej się, kiedy magia Öphagii zaczyna działać. Obie mapy pokryte są numerowanymi, sześciokątnymi polami pozwalającymi na wykorzystanie ulubionych zasad eksploracji dziczy (zwanych czasem hexploracją bądź hex crawlem).