Krótka kariera

Krótka kariera to przygoda autorstwa Krzysztofa Chojnowskiego do rozegrania w świecie Rootsystem. Gracze otrzymają zlecenie przeprowadzenia śledztwa w sprawie tajemniczej śmierci świeżo upieczonego menedżera w jednej ze spółek-córek korporacji Lucid. Scenariusz może być rozegrany jako samodzielna przygoda.

Rootsystem łączy retrocyberpunk i zieloną postapokalipsę. Cywilizacja upadła, a ludzkość żyje w gigantycznej arkologii bez kontaktu ze światem zewnętrznym. Na zewnątrz króluje Zieleń, sieć roślin komunikujących się za pomocą fal elektromagnetycznych. Blokuje całą komunikację bezprzewodową. Nie ma już sieci bezprzewodowych, satelitów, GPS czy telefonów komórkowych.

W skandynawskiej arkologii, Mieście Jeden, megakorporacje walczą o kurczące się zasoby. Globalny raj zmienił się w dystopijne piekło w zaledwie kilka dziesięcioleci. Wśród mieszkańców arkologii wzbiera fala buntu i niezadowolenia.

Przyroda nie jest dobra.
Przyroda nie jest i nigdy nie była w równowadze. Przyroda jest nieokrzesana i brutalna. Pożryj lub daj się pożreć. Jedyną równowagą, jaka istnieje, jest równowaga strachu.

To nowe, trudne czasy.
Witaj w przyszłości.

Tekst i grafika: Krzysztof Chojnowski

Ten utwór jest na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Międzynarodowe. Tekst licencji można znaleźć pod adresem: creativecommons.org/licenses/by/4.0/ lub uzyskać drogą korespondencyjną od: Creative Commons, PO Box 1866, Mountain View, CA, 94042, USA.
Autorem tekstu jest Krzysztof Chojnowski. Wykorzystano materiały z serwisu Pixabay.

This product is priced at $1.20

CHECK IT OUT

This is an affiliate post