Puste Sieci

Przygoda jest z założenia scenariuszem do przeprowadzenia w czasie jednej sesji. Może być również elementem większej kampanii, jako przerywnik od głównego wątku.

Miejscem akcji przygody jest niewielka osada rybacka na jednym z archipelagów Faerûnu.

Scenariusz przygotowany jest dla 4 graczy na 3 poziomie doświadczenia. Pełna, spokojna rozgrywka trwa od 4 do 5 godzin. Po skróceniu przygód bohaterów między innymi o wątki w osadzie, czas potrzebny na przeprowadzenie sesji to około 3 godziny.

Rys fabuły 

Rybacy z osady Nelayan uskarżają się na słabe połowy. W sieciach znajdują śnięte ryby. Problem dotyczy wszystkich głównych łowisk, a zwłaszcza ich ulubionego łowiska, nieopodal Wyspy Ciszy. Na falach unoszą się ciała martwych ssaków wodnych i ryb.

Około 3 tygodnie temu w ciemną pochmurną noc miało miejsce starcie trzech smoków. Miedzianego, spiżowego i żółtego (solnego). Smoki metaliczne odkryły położenie leża żółtej gadziny podczas wędrówki po Faerunie i postanowiły przejąć jego leże, a konkretnie skarbiec.  Okoliczna ludność widząc to wydarzenie ze znacznej odległości, opisuje je jako “burzę bez deszczu”.

This product is priced at $2.00

CHECK IT OUT

This is an affiliate post